Görsel efektler zaman içinde bir sır, yüksek özel bir uzmanlık alanı, az kişilerce bilinen olmaktan çıkıp; öğrenilebilir bir uzmanlık alanı, daha kolay uyguulanabilir ve herkes tarafından ulaşılabilir oldu. Kursumuzda videolarınıza özel efektler eklemezi sağlayabilecek bir sürü teknik  var ve bunlar üzerinde yeterince çalışırsanız, bunların arkasında yatan teknikleri kavrayabilirsiniz, kendi projelerinize daha fazla sihirli sinema efekt ve görselliği ekleyebilirsizniz. After Effects Kompozisyon oluşturma  kurslarımızın Adobe After Effects'le ilgilenen her seviyeden kullanıcıya ulaşılabilir olmasını istiyoruz ve bu kursta size çekimlerinizde kullanabileceğiniz özel efekt türlerini tanıtmayı hedefliyoruz.

Eğer şimdi, yeni başlayan seviyesindeyseniz, bu kurs size başlangıç yapmak  için mükemmel bir fırsattır. Eğer biraz daha ileri seviyeyseniz bile, bu kurs görsel efektleri daha iyi kullanmanızı ve daha ileriye gitmeniz için nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlamanıza yardımcı olacaktır.

Bu kurslarda amacımız bilmeniz gereken bilgileri hızlıca öğrenmeniz ve kendi vidolarınıza görsel efektler uygulamanız ve yaptığınız işlerin kalitesi daha üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olmaktır.

Hemen herkes fotoğraf birleştirmeyi öğrenebilir. Giriş seviyesindeki işleri yapmak nispeten daha kolaydır. Ancak farklı kaynaklardan, farklı zaman dilimlerinde, farklı ışık ve renk derinliklerine sahip görselleri gerçekçi bir şekilde işlemek ve kompozisyonlar oluşturmak daha çok emek ve mesai harcamayı gerektirir. Gözü yanılgıya düşüren illüzyonları yaratmak, bu herkese uygun değildir. Bu işlemler için bir sanatçı bakışı ve görüş açısı gereklidir. Sonuçta aynı program, aynı layer yapısı, aynı kompozisyon oluşturma araçları da kullanılsa üst seviye işler için daha fazlası gerekebilir.