iMovie son kullanıcı seviyesinde, iLife medya araçları paketinin bir parçası olarak kullanılabilir bir video düzenleme aracıdır. Çerçeve sabitleme ve daha akıcı video playback'i gibi profesyonel dokunuş özellikleri içerir. Bunun yanında sürükle ve bırak, kolayca geçiş yapabilme ve kolayca görsel efektler yapabilmeyi içeren bir video düzenleyicisidir. Kolayca kullanılabilen ara yüzü ile giriş seviyesinde motion grafikler oluşturabilirsiniz. Oldukça basit bir timeline ve çalışma alanı sunan iMovie günlük işleriniz ve eğlence amaçlı sosyal medya paylaşımlarınız için tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

iMovie, hikayenizi görsel olarak anlatmak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlayan inanılmaz bir video düzenleme programıdır. Son derece sade arayüzü, akıllı telefonunuzdaki birkaç dokunuş kadar kolay çarpıcı HD filmleri ve fragmanları yaratmayı mümkün kılar.

IMovie, Apple Inc. tarafından sunular tescilli bir film yapımı yazılım uygulaması olup yalnızca Mac ve iOS (iPhone, iPad, iPad Mini ve iPod Touch) için kullanıma sunulmuştur. Başlangıçta 1999'da ilk FireWire özellikli Mac modülüne (iMac DV) dahil edilen bir Mac OS 8 uygulaması olarak piyasaya sürülen video düzenleme yazılımı, kullanıcıların fotoğraf ve video klipleri düzenlemesine, başlıklar, müzik ve efektler eklemesine izin veriyor.

Tüm video dosyaları iMovie tarafından tanınmaz, bu yüzden iMovie ile sabit video formatı uyumsuzluk sorunları olabilir. Bu nedenle, iMovie ile sorunsuz bir video istiyorsanız, iMovie'nin desteklediği video ve ses formatlarını kullanmanız gereklidir. Mac için inanılmaz bir düzenleme aracı olan iMovie size düzenleme için gereken kontrolleri sunar.