After Effects Başlangıç Kursunda, After Effects'e giriş niteliğinde menülere şöyle bir göz atılır ve genel olarak görüntüleri birleştirme mantığından bahsedilir. Böylece temel özellikleri, terimleri ve hareketli grafikler hazırlama konusunda sağlam bir temel inşa etmeyi öğrenebilirsiniz.

Kursa hareketli grafiklerin neleri kapsadığını ve After Effects'te sıkça karşılaşacağımız proje, birleştirme, katmanlar gibi çeşitli terimleri öğrenerek başlayacağız. Sonrasında After Effect'te resimleri çalışma alanına eklemeye bir göz atacağız ki kendi projelerinize nasıl başlayacağınızın ilk adımlarını atmış olacağız. Bundan sonrasında yaratıcı efektler, maskeleme, dönüştürme ve animasyon gibi yaygın görevleri yapmayı öğreneceksiniz. Kurs sonunda ise, After Effects'te render almayı ve çalışmanızı nasıl müşterinize teslim edeceğinizi ya da dünyaya ne başardığınızı gösterme üstüne çalışacağız.

Bu kurs serisi After Effects'e yeni başlayanlar için geliştirildi. Böylece istikrarlı, takip etmesi kolay hızda, terimleri ve basit teknikleri anladığınızdan emin olarak ilerleyeceğiz.